WODA – H2O , JEST CZY JEJ NIE MA, O TO JEST PYTANIE

WODA – H2O

Dzisiaj rano, a raczej nocą, 16.12.2015r. mieszkańcy Dywit, i wszyscy podłączeni do ujęcia wody w Dywitach, nie mieli wody. Zdarza się, i nic dziwnego. Skąd ta awaria? I tu ruszyła praca nad diagnozą problemu. Otóż, w dniu wczorajszym, jedna z dwóch pomp, w jednej z dwóch studni głębinowych, uległa awarii. Jak przystało na naszą „Gminę z polotem”, ekipa ” naprawiaczy ” – firma zewnętrzna, stwierdziła, ku swojemu zdziwieniu, że na końcu rury nie ma pompy. Niestety przerdzewiała i odpadła, ale proszę nie myśleć , że to w wyniku złej eksploatacji, czy nieprawidłowej konserwacji. Zwyczajnie zardzewiała i odpadła, pozostając w środku. Teraz, co dalej robić, aby święta nie były suche, oczywiście myślę tu o śniegu, tak dla uzupełnienia :))

W tej sytuacji należało by wezwać firmę specjalistyczną, której być może uda się wyciągnąć uszkodzoną pompę ale nie, jutro będzie wstawiana nowa bez wyciągania starej. Takie jest polecenie. Śledzimy, obserwujemy i trzymamy kciuki, aby kolejne poranki odbiorców wody ujęcia Dywity, nie były „suche” – bez porannej toalety, mycia zębów itp.

Dodam, że ludzie, którzy ujawniają prawdę w naszej gminie, i dzielą się tą wiedzą z mieszkańcami, są przez przedstawiciela gminy nazywani „donosicielami”.

Jak nas poinformowano, będą się toczyć rozmowy i szukanie winnego – ”donosiciela”.

A co dalej z naszą wodą?

16.12.15 pompa w dywitach