21.03.2016r. CD TELEBIMU

Dzisiaj odbyła się Komisja Rewizyjna w sprawie TELEBIMY w gminie Dywity. W dalszym ciągu sprawa korupcji – przekroczenia uprawnień przy organizacji telebimy jest nie zakończona, jest prowadzona przez CBA I PROKURATURĘ. Regulamin i zasady korzystania z telebimy w dalszym ciągu nie są uregulowane jednak padły słowa z ust Pana Sekretarza, które dają nadzieję, że z telebimu będą mogły korzystać nie tylko osoby o słusznych poglądach. Naciski radnych Klubu Czas na rozwój spowodowały ugięcie się materii. Brawo Wy. Koszty roczne utrzymania telebimu w 2015 r. , jak podano wahają się w granicach 36,378,16 zł. Nie ma żadnych dochodów tylko koszty. Piękny telewizor za duże pieniądze. Do sumy, jak oświadczono, nie dodano jeszcze faktur z końca roku, które wpłynęły na początku 2016r. Dociera krytyka ze strony Urzędu Gminy, że podaję koszty, które na Komisji nie były podawane. W związku z klarowną sytuacją postanowiłem dołączyć wykaz kosztów za 2015r, który otrzymaliśmy podczas obrad Komisji. Jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę policzyć zestawienie, życzę miłej arytmetyki  ( plik pdf na końcu wpisu ).

w Komisji uczestniczyli radni i urzędnicy :

Rudnicka Magdalena

Orzechowska Lidia

Ignasiewicz Urszula

Glezman Zbigniew

Jędrzejewski Janusz

Daniel Zadworny

Zienkiewicz Krzysztof

Korejwo Bożena

 

Na Portalu Dywity ukazał się krytyczny komentarz ze strony Urzędu Gminy w Dywitach w sprawie w/w wpisu : ” Gmina Dywity Z braku możliwości umieszczenia komentarza na wczorajszy wpis Pana Henryka Pacha u niego na tablicy, odpowiadamy w tym miejscu:
Szanowny Panie Henryku,
Pańska relacja z Komisji Rewizyjnej w sprawie telebimu zawiera insynuacje, które jesteśmy zmuszeni sprostować!
– Po pierwsze: przy organizacji telebimu nie było ze strony Urzędu Gminy w Dywitach i jej pracowników ŻADNEJ KORUPCJI, co Pan sugeruje w swoim wpisie! Potwierdza to Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, która jednemu z urzędników przedstawiła zarzut przekroczenia uprawnień, a nie korupcji! Czy czuje Pan subtelną różnicę jako wieloletni funkcjonariusz Policji?
– Z telebimu mogą, mogły i korzystały osoby reprezentujące instytucje oraz organizacje z różnych środowisk i o różnych poglądach, w tym także z klubu Czas na Rozwój Kilku radnych zgłaszało taką chęć i ogłoszenia były opublikowane na ekranie LED. Póki co, na telebimie były i są prezentowane plakaty i ogłoszenia Urzędu Gminy, sołectw, czy stowarzyszeń, które realizują bądź wpisują się w zadania realizowane przez Gminę Dywity. Jednak podstawowym przeznaczeniem telebimu jest wykorzystanie go do promocji i reklamowania się miejscowych przedsiębiorców oraz uporządkowanie reklamowego nieładu w przestrzeni publicznej! Niestety, gmina ze względów formalno-prawnych nie może bezpośrednio wystawić faktur chętnym przedsiębiorcom, będzie to mógł zrobić operator, którego poszukujemy. Póki co, żadne z trzech postępowań na wybór operatora telebimu w 2015 i 2016 roku nie zakończyło się pozytywnie. Lada dzień zostanie ogłoszony kolejne zapytanie ofertowe na wynajem telebimu. Zachęcamy wszystkich chętnych do współpracy! Dopiero po znalezieniu operatora określony zostanie dokładny regulamin i zasady korzystania z telebimu.
– Kolejna nierzetelna informacja: na posiedzeniu komisji rewizyjnej nikt nie podawał, że roczne koszty utrzymania (eksploatacji) telebimu to ponad 36 tys. zł! Średni miesięczny koszt utrzymania (eksploatacji) telebimu to około 1200 zł brutto! Składają się na niego: czynsz najmu dachu pod ekran LED oraz koszt energii elektrycznej. Tyle w temacie! Na przyszłość prosimy o relacje precyzyjne i zgodne z prawdą. Od kogo, jak od kogo, ale od Pana jako czynnego Policjanta możemy chyba wymagać informowania zgodnie z prawdą. Pozdrawiamy!

udzieliłem odpowiedzi : ” Henryk Pach Odpowiadając na wytrawny komentarz, przepraszam, że tak późno ale dopiero go zauważyłem.
Przede wszystkim wolałbym polemizować personalnie tak jak to robi ktoś w imieniu Urzędu Gminy. Osobiście występuję i podpisuję się z imienia i nazwiska, niestety po drugiej stronie mam do czynienia z n/n osobą, tak pozwolę sobie w języku Policyjnym określić autora wpisów ale to jest jedyne moje przywołanie Policji. Nie wiem komu z Urzędu Gminy tak zależy aby wszędzie podkreślać, że jestem Policjantem. Tak jestem i tego się nie wstydzę tylko ja w przeciwieństwie do UG w Dywitach nie mieszam spraw społecznych z zawodowymi. Protestuję więc aby UG w Dywitach notorycznie wiązał moją działalność społeczną z wykonywanym zawodem. Była już skarga na mnie skierowana przez Urząd Gminy Dywity do Komendanta Wojewódzkiego Policji, zostało złożone zawiadomienie do Prokuratury ze wskazaniem mnie jako Policjanta a teraz jeszcze ten wpis. Litości !
Co do określenia, że prowadzona jest ” sprawa korupcji ” dopisałem na stronie odniesienie o przekroczeniu uprawnień. Jeżeli chodzi o nieprawdę co do kosztów, szanowny n/n na stronie widnieje wpis co do kosztów za 2015 r, tu cytat : „Koszty roczne utrzymania telebimu w 2015 r. , jak podano wahają się w granicach 36,378,16 zł. ” . Dla potwierdzenia tego dodam, że nie uwzględniają one ostatniej faktury za energię elektryczną i na stronie , do której krytycznie odnosi się UG, www.czasnarozwoj.org,dołączyłem kopię kosztów przedstawionych przez Urząd Gminy podczas Komisji. Proszę je zliczyć. Widać, że n/n osoba nie była na Komisji i nie do końca jest znany przebieg. Co do korzystania z telebimu to jednak nie wszyscy mogą korzystać bez względu na przekonania polityczne. Akcja zbierania karmy dla Tomaryn nie mogła być tam zamieszczona choć wpisuje się w zadania Gminy Dywity, dostałem odmowę. Klub Czas na rozwój nigdy nie występował z prośbą o umieszczanie czegokolwiek na telebimie, tu znowu zostały pomieszane działalności sołeckie czy Szkoły Powiatowej z działalnością Radnych. Co do wyboru operatora na Komisji wyraźnie zostało powiedziane, że nikt do momentu zakończenia sprawy w CBA nie chce podjąć tych obowiązków.

Henryk Pach / mieszkaniec/